Genel Ürün İncelemesi

Giyilebilir Teknolojiye Yeni Bir Soluk: Suunto 7

CES 2020’de tanıtılan akıllı saat modellerinden Suunto 7, Türkiye’de de satışa sunuldu. Çok yönlü spor uzmanlığını, Wear OS by Google işletim sistemiyle birleştiren bir akıllı saat olan yeni Suunto 7, Qualcomm Snapdragon Wear 3100 Platform işlemci ile güçlendirilerek tek bir ara yüzde hem günlük hem de sportif kullanıma imkân tanıyor.

Google’ın gelişmiş imkanlar sunan Android tabanlı Wear OS işletim sistemi üstüne kurulan Suunto 7, OLED dokunmatik ekranında yer alan yeni çevrimdışı haritalar sayesinde, spor sırasında canlı olarak konum takip ederken, aynı zamanda müzik listeleri de yönetilebiliyor.

Bu yeni özelliklere ek olarak Suunto 7, koşudan bisiklete, kayaktan yogaya kadar 70’ten fazla spor branşına yönelik özel modları; hassas egzersiz takibi sağlayan bilek tabanlı nabız izleme sistemi, yükseklik ölçen barometresi ve egzersiz içerikleriyle, kullanıcılarının enerjilerini ekonomik bir şekilde kullanmalarını sağlıyor.

Bunlara ek olarak, deneyimlerini daha da geliştirmek isteyen kullanıcılar, Suunto uygulaması üzerinden egzersizlerini ve trendlerini takip ederken, performanslarını farklı platformlarda da takip edebilecekleri Strava, TrainingPeaks ve Endomondo gibi partner uygulamalara da bağlanabiliyor.

Sportif Ve Günlük Kullanım

Suunto ile Wear OS by Google işletim sisteminin, sportif ve günlük kullanımı dengelemek amacıyla gerçekleştirdiği entegrasyon; Google Asistan’dan proaktif ve kişiselleştirilmiş yardım seçenekleri, Google Pay ile güvenli ödeme imkanları ve Google Fit’ten kişisel antrenörlük desteği de sağlıyor. Ayrıca Google Play uygulama mağazasında yer alan binlerce ek uygulama da, Suunto 7 kullanıcılarının beğenisine sunulmuş. 

Suunto 7’nin Sunduğu Önemli Özellikler:

Sportif Deneyim: Suunto 7 saatinde yer alan “Sportif Deneyim” özelliği; koşudan bisiklete, kayaktan sörfe kadar pek çok spor branşında 70’ten fazla spor modunu bünyesinde barındırıyor. Önceden yapılandırılmış bu spor modları sayesinde; hassas egzersiz takibi, saat üzerinden müzik kontrolü ve detaylı antrenman bilgilerine erişim sağlanıyor.

Suunto 7’de, bir şarjla 12 saat boyunca kesintisiz GPS izleme modu kullanılabilirken, yapılan sportif aktiviteler de Strava, Endomondo veya TrainingPeaks gibi diğer uygulamalarla senkronize edilebiliyor.

Çevrimdışı Haritalar: Suunto 7, bir WiFi ağına bağlandığında, bulunan bölgedeki yerel haritaları otomatik olarak hafızasına kaydeder veya kullanıcıların istedikleri yerin haritasını olarak indirmesine olanak tanır. Böylece telefondan veya evinizden uzak yerlerde spor yapıyor olsanız bile Suunto Heatmaps özellikli çevrimdışı haritalar sayesinde 16 farklı spor branşını kapsayan en iyi ve popüler rotaları takip edebilirsiniz.

Wear OS By Google: Google’ın giyilebilir teknolojik ürünler için geliştirdiği özel işletim sistemi Wear OS by Google’a sahip Suunto 7‘de yer alan Google Assistant ve Google Pay uygulamaları sayesinde; ajandanızı düzenleyebilir, kişisel antrenör desteği alabilir, hızlı ve güvenli bir şekilde ödeme işlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Tüm bunlara ek olarak Google Play üzerinden sevdiğiniz uygulamaları indirerek Suunto 7‘nin işlevlerini tercihinize göre genişletebilirsiniz.

Suunto 7, ultra koşucuları hedefleyen bir saat olarak lanse edilmiyor. GPS ile antrenman süresi her ne kadar Suunto kullanıcıları için az görünüyor olsa da, piyasadaki Android temelli akıllı saatlerde oldukça iyi bir süre. Normal kullanımda 2 günde bir şarj etmeniz gereken Suunto 7, akıllı saatlerin günümüz teknolojisiyle maksimum verim ile çalışabileceği süreyi yakalıyor. Bu saatle çok rahat bir şekilde maraton koşup, gün boyu da saati kullanabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir